Turkey - Centre

En son aradıklarınız Temizle

Bükreş’te Müze Çalışanlarına Türkçe Öğretilecek

15.03.2014 1226 Okunma Sayısı

Bükreş Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Ahmet Sarıgül, Romanya Köy ve Parlamento Sarayı Müzeleri Müdiresi Doç. Dr. Paulina Popoiu’ya bir nezaket ve işbirliği ziyaretinde bulundu.

Romanya Köy ve Parlamento Sarayı Müzeleri Müdiresi Paulina Popoiu ve Kültür Programları Direktörü Iulia Grumazescu ile yapılan görüşmede, Türk dili kursları ve kültür programlarıyla ilgili işbirliği protokolü üzerinde duruldu.

Bükreş YETKM’nin önemli faaliyetlere imza attığını dile getiren Doç. Dr. Popoiu, Türkçe öğrenmenin kendileri için mutlak bir gereklik olduğunu söyledi. Popoiu, bu konuda ekibinin disiplinli bir şekilde kurslara devam edebilmesi ve azami fayda sağlanabilmesi için derslerin mesai saatleri içerisinde yapılmasını arzuladıklarını kaydetti. Öncelikle Türk dili kurslarından istifade etmek istediklerini belirten Popoiu, diğer etkinliklere de katılmaya çalışacaklarını söyledi. Popoiu, Bükreş Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile kültürel faaliyetler için de işbirliği protokolü de imzalamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Bükreş Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Ahmet Sarıgül ise en kısa zamanda gerekli kazırlıkları yaparak programa başlayacaklarını söyledi. Sarıgül, Romanya Köy ve Parlamento Sarayı Müzesinde gerçekleştirdikleri programlarda yardımları için Doç. Dr. Popoiu’ya teşekkür ederek işbirliğinin devam edeceğini ifade etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede Türkçe kurslarının bir an önce başlatılması konusunda görüş birliğine varılarak işbirliği protokolü için resmî prosedürlerin incelenmesi kararlaştırıldı.