Turkey - Centre

En son aradıklarınız Temizle

Japonya’da Türkiye Fuarı

19.02.2014 1259 Okunma Sayısı

Japonya’nın perakendecilik sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Seven Holdings’te, 20-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Türk ürünlerinin tanıtımının ve satışının yapıldığı Türkiye Fuarı düzenlendi. Ürün satışının yanı sıra Türk kültürü tanıtımının da yapıldığı fuarda Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, ziyaretçileri Türkiye hakkında bilgilendirdi.

Alışveriş merkezi alanında kurulan sahnede saz, keman ve darbuka eşliğinde gerçekleştirilen Türk müziği konserinde ise Japonya’da meşhur olan “Üsküdar’a Giderken” şarkısı gelen ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fuar kapsamında 23 Şubatta düzenlenen törende, Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç ve diğer ilgililer konuşma yaptı. Büyükelçi Kılıç, Türkiye’nin geniş kapsamlı olarak tanıtılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye’ye olan ilginin devam etmesini diledi.

Törenin devamında, ziyaretçiler arasından çekiliş yapıldı; çekilişte ismi çıkan şanslılara Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin hazırladığı hediyeler, Büyükelçi Kılıç tarafından takdim edildi.

Fuar alanında, Türkiye’den ithal edilen gıda ve tekstil ürünleri ile porselen mutfak malzemeleri gibi birçok ürünle birlikte oya, çini gibi el sanatı ürünler de sergilenerek satışı yapıldı.