Turkey - Centre

En son aradıklarınız Temizle

Priştine YETKM'de Lisansüstü BilgilendirmeToplantısı

02.03.2014 1295 Okunma Sayısı

Priştine Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı işbirliğiyle lisansüstü bursları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından Engin Vural ile Caner Süleyman’ın katıldığı ve lisansüstü burslarla ilgili bilgi verdikleri toplantıda öğrencilerin sorularını cevapladılar.

Toplantının amacının, lisansüstü ve doktora burs programlarıyla ilgili öğrencileri bilgilendirmek olduğunu ifade eden Engin Vural, “Bu yıl bilgi aktarımını daha kaliteli hâle getirmek için internet sitemizi genişlettik. Artık çağrı merkezlerimiz de var.” dedi.

Geçen sene öğrencilerin sorun yaşadıkları alanları belirlediklerini de kaydeden Vural, “Bu konularda bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Amacımız en başarılı öğrencileri seçmektir. Herhangi bir kontenjan uygulamamız yok. Hangi ülkede başarılı öğrenci varsa onlara eğitim sağlamayı arzuluyoruz.” ifadelerini kullandı. Caner Süleyman ise, öğrencilerin yaşadığı teknik meseleleri dile getirerek yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Priştine Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Sadullah Yılmaz, bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını belirterek öğrencilere her konuda yardımcı olabilmek için Kültür Merkezi’nin kapılarının açık olacağını söyledi.