YEE, Maxicom Maxilanguage Uluslararası Dil Fuarında

25/12/2017

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), 6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen Maxicom Maxilanguage Uluslararası Dil Fuarı'na katıldı. Başkent Alger'deki Mustafa Katip Kültür Merkezi'nde açılan YEE standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

T.C. Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy’un da ziyaret ettiği stantta, YEE tarafından hazırlanan Türkçe eğitim seti ve yardımcı eğitim materyalleri ile birlikte Türkçenin tarihi dönemlerine ait başyapıtları sergilenirken ziyaretçilere Enstitünün faaliyetleri, Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS), Türkçe Yaz Okulu ve Türkiye temalı tanıtıcı filmler de izletildi. Yunus Emre Enstitüsü'nce Cezayir-2 Üniversitesi Türkoloji Bölümü bünyesinde görevlendirilen öğretim elemanları tarafından Türkçe öğretimi ve Türkiye'de eğitim imkânları ilgili bilgilendirilen ziyaretçilere, Türkçe ve Türk kültürü tanıtıldı.

Etkinliklerin gün boyu devam ettiği stantta yöresel kıyafetler, Türk sazı, nazar boncuğu gibi Türk kültürünün önemli örnekleri ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.