Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Kocaeli Üniversitesinde Başladı

04.08.2015 2709 Okunma Sayısı

Yunus Emre Enstitüsü ve Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle, 03-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 03 Ağustos 2015 Pazartesi günü Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde yapılan açılış töreniyle başladı.

35 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen törende açış konuşmaları, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Eğitim Merkezi Uzman Yardımcısı Aybegüm Aksak Gönül ve Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gencay Zavotçu tarafından yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Küçük konuşmasında, Yunus Emre Enstitüsüyle iş birliği hâlinde yürütülen Türkçe Yaz Okulu ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı gibi faaliyetlerin Kocaeli Üniversitesi için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Gönül ise Yunus Emre Enstitüsünün adını aldığı Yunus Emre’nin; sevgi, insanlık ve barış timsali fikirlerini yaşatmak ve Türk diline ve kültürüne hizmet etmek için gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti. Her iki kurumun iş birliği içerisinde yürüttüğü bu programın Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi alanında bilgi ve deneyim kazanmak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Akabinde Prof. Dr. Gencay Zavotçu, eğitimin içeriği hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulunurken yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim aldığı sınıflarda uygulama yapma imkânı bulacak kursiyerlerin sertifika programından en iyi şekilde faydalanması gerektiğini ifade etti.

Dört haftalık eğitim programı sonunda yapılacak yazılı sınav ve örnek ders anlatımının ardından başarılı olan katılımcılara sertifikaları verilecek.