Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

YEE ve ILO iş birliğiyle yürütülen “Eğitim Programı” sona erdi

25.09.2017 864 Okunma Sayısı

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş birliğiyle, Suriyelilerin yoğun ikamet ettiği illerde Türkçe öğretim faaliyetlerinde bulunan eğitmenler için “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğiticilerin Eğitimi Programı” düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş birliğiyle 25-29 Eylül tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen eğitim programına, Adana, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa ve Hatay illerindeki Halk Eğitim Merkezlerinde Suriyelilere Türkçe öğreten 87 eğitimci katılım gösterdi.

Yabancı Dil olarak Türkçe öğretimi alanında faaliyet gösteren akademisyenler ve uzmanlar tarafından verilen teorik ve uygulamalı dersler sayesinde eğitimcilerin daha donanımlı hale gelmeleri amaçlandı.

Programın 29 Eylül'de gerçekleşen kapanış töreninde YEE Türkçe Eğitim Müdürü Kerim Sarıgül ve ILO Kıdemli Program Yöneticisi Nejat Kocabay kısa bir konuşma yaptı. Kocabay konuşmasında YEE ile eğitim anlamında yapılan bu ortak çalışmayı önemli bulduklarını ve YEE’ye desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek işbirliğinin sürmesi temennisinde bulundu. Sarıgül ise Türkçenin öğretimi çalışmalarında kalitenin yükseltilmesi anlamında bu işbirliğinden mutlu olunduğunu, alanda diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da benzer çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Katılımcılara seminerlere etkin katılımları ve öğrenme çabaları için teşekkür etti.

Program, katılım belgelerinin takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.