Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Astana Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde Kore Kültürü Tanıtıldı

25.01.2014 2499 Okunma Sayısı

Astana Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, Kazakistan’da bulunan diğer Kültür Merkezleri ile işbirliğinin sağlanması amacıyla bir program düzenledi.

Astana’da faaliyet gösteren Kore Kültür Merkezi, Kore kültürünü ve merkez faaliyetlerini,  Astana Yunus Emre Türk Kültür Merkezi tanıttı.

Türkiye’nin Astana Büyükelçisi Ömer Burhan Tüzel konuşmasında, Türkiye ile Kore arasındaki dostluğun uzun bir tarihe dayandığını belirterek iki milletin ortak kültürel değerler paylaştığını söyledi.

Kore’nin Astana Büyükelçisi Pek Chu Hen ise, Ömer Burhan Tüzel’in temenni ve niyetlerinde katıldığını belirterek Türk milletinin, Kore Devleti’nin ve halkının gözünde ayrı bir yere sahip olduğunun altını çizdi. İki ülkenin Kültür Merkezleri’nin ortak projeler gerçekleştirmek için Astana’da bir araya gelmelerinin anlamlı bulduğunu vurguladı.

Astana YETKM Müdürü İbrahim Yıldırım de uzun zamandır Kültür Merkezi olarak Astana’daki Kültür Merkezleri’yle kültürel ve sosyal platformlarda işbirliği yaptıklarını ve projeler ve etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti. Yıldırım,  gelecekte Kore Kültür Merkezi gibi Astana’daki diğer uluslararası Kültür Merkezleri’yle de bir araya gelerek ortak girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.

Etkinliğe Türkiye’nin Astana Büyükelçisi Ömer Burhan Tüzel ve Kore’nin Astana Büyükelçisi Pek Chu Hen ve her iki ülke diplomatları teşrif etti.