Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Bülent Arınç Saraybosna YETKM’yi Ziyaret Etti

07.02.2014 1362 Okunma Sayısı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bosna-Hersek’e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezini ziyaret etti.

Arınç, Bosna Hersek Büyükelçisi Ahmet Yıldız’ın da bulunduğu heyetle gittiği Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde Müdür Yardımcısı Nuri Türkyılmaz tarafından Kültür Merkezi çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

Arınç, Yunus Emre Türk Kültür Merkezindeki Türkçe kurslarına olan talebin iki ülke arasındaki kültürel ve tarihî bağlardan kaynaklandığını belirterek bu bağların daha da güçlendirileceğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Saraybosna YETKM’yi ziyaretinin ardından Bosna Hersek devlet televizyonu olan Bosna Hersek Radyo ve Televizyonu röportajı için Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezine geçti.

Yaklaşık bir saat süren röportajda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye gündemi ve Türkiye’nin dış politikası ile Balkanlar’a dönük yaklaşımı anlattı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:

 “Sizler Türkiye’nin Elçileri Olacaksınız”  

Başbakan Yardımcısı Bakanı Bülent Arınç’ın bir başka durağı ise, Zenica Üniversitesi Pedagoji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü oldu.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri ile bir süre sohbet eden Arınç, öğrencilerin Türkçe öğrenmeleri dışında önemli bir görev üstlendiklerini belirterek onların Türkiye’nin gönüllü elçileri olduklarını vurguladı.

Ziyarette, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız, Zenica Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahudin Ekinoviç, üniversite dekanları, Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdür Yardımcısı Nuri Türkyılmaz eşlik etti.