Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Paris’te Expolangues Dil ve Kültür Tanıtım Günleri Sona Erdi

20.01.2014 1336 Okunma Sayısı

Fransa’nın başkenti Paris’te 6-9 Şubat 2013 tarihleri arası gerçekleşen “Paris Expolangues Dil Tanıtım Günleri” dünya dillerinin temsilcilerini ağırladı.

31.si düzenlenen “Paris Expolangues Dil ve Kültür Tanıtım Günleri”ne Türkiye, Türk kültürü ve dilini temsilen Paris Yunus Emre Türk Kültür Merkezi katıldı.

Fransa’nın Dışişleri, Millî Eğitim, Kültür ve İletişim, Kalkınma Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlıklar ile, UNESCO, TV5 Monde, France 24, RFİ (Uluslararası Fransız Radyosu), Direct Matin ve L’Express gazetesi, L’Etudiant dergisinin desteklediği Paris Expolangues Dil Günleri’nde çeşitli kültür ve diller tanıtıldı.

Paris Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ise tanıtım günleri kapsamında Kültürel aktiviteleri hakkında bilgi vererek ayrıca Türkiye ve Türk kültürünün seçkin örneklerinin tanıtımını yaptı.

Stantta ayrıca Türk dili öğretim yöntemleri, Türkçe kursları, Türkçe Yaz Okulu, Türkoloji Projesi, Türkçe Yeterlilik Sınavı, Türkiye bursları ve Türkiye’de Eğitim konularında bilgiler verildi.

Paris Yunus Emre Türk Kültür Merkezi standını ziyaret eden eski Fransız Milli Eğitim ve Çalışma Bakanı ile Fransız Enstitüsü Başkanı Xavier Darcos Kültür Merkezi’ne çalışmalarından ötürü başarılar diledi.

Paris Expolangues Dil ve Kültür Tanıtım Günleri 9 Şubat 2013 tarihinde saat 17.00’de kapanış kokteyli ile sona erdi.