Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Saraybosna’da Kültür Sanat Etkinlikleri

14.02.2014 1349 Okunma Sayısı

Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde, kültür sanat alanında çeşitli etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Gün içerisinde çeşitli eğitim, kültür ve sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği Kültür Merkezi’nde Ebru kursları, Türk dilini geliştirmek isteyenler için Türkçe konuşma etkinlikleri ile iki ülke arasındaki ortak kültüre dayalı seminerler düzenleniyor.

Çeşitli sosyal ve kültürel işbirlikleri çerçevesinde etkinliklerin gerçekleştiği Kültür Sanat Evi’nde Saraybosna Üniversitesi Felsefe Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü öğrencilerine Türkçe konuşma dersleri veriliyor.

Ayrıca kurumsal işbirlikleri çerçevesinde çeşitli kurumlarla ortak seminerler gerçekleştiriliyor. Bunların en önemlilerinden biri olan Balkanlar Medeniyet Merkezi ile gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde Balkanlar ve Osmanlı Devleti, Bosna Hersek-Türkiye arasındaki ekonomik işbirliği ve kişisel gelişim gibi farklı konular ele alındı.

Etkinliklerden biri de katılımcılardan büyük rağbet gören Ebru Kursları. Kültür Sanat Evinde gerçekleştirilen kurslarda katılımcılar, Ebru sanatının inceliklerini öğrenirken yaptıkları ebruları da yine Kültür Sanat Evi sergi salonunda sergileme imkânı buluyor.