Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Tiflis Yunus Emre Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile Görüştü

29.03.2014 1410 Okunma Sayısı

Tiflis YETKM Müdürü görevine yeni başlayan Gürcistan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Aluda Gogliçidze ile makamında görüştü.

Yunus Emre Enstitüsünün tanıtımını yapan ve faaliyetlerini anlatan Müdür Barış Demir şimdiye kadar Tiflis’te yapılan etkinlikler ve bundan sonra yapılacak olanlar hakkında bakan yardımcısını bilgilendirdi. Olumlu görüşler bildiren bakan yardımcısına; seçmeli dil Türkçe programıyla alakalı bugüne kadar yapılan çalışmalardan bahsedildi. Milli Eğitim okullarında Gürcistan makamlarınca hazırlanmış olan Türkçe müfredat programının Enstitü tarafından incelenerek müfredatta bazı düzenlemeler yapıldığını, önümüzdeki günlerde müfredatın son şeklinin bakanlığa sunulacağını ve okullara Gürcistan’a özgü yazılmış Yunus Emre Türkçe kitaplarının hazırlanabileceği konusunda bilgi verildi.

Daha önce başka ülkelerin yetkilileriyle de seçmeli yabancı dil programıyla alakalı görüştüklerini belirten bakan yardımcısı; yabancı dil alanında düzenlemelerin yapılması gerektiğini, düzenlenen program hazırlandığı zaman inceleyeceğini ve tekrar görüşebileceğimizi belirtti. Tiflis YETKM tarafından düzenlenecek olan “Türkiye Günleri” programlarına katılmak istediğini de sözlerine ekledi.

Görüşme sonrasında enstitümüzün çini tablosu bakan yardımcısına takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.