Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Tokyo Daiwa Menkul Değerler Grup’ta Türkiye Tanıtımı Gerçekleştirildi

09.02.2014 1192 Okunma Sayısı

Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, 16 Şubat 2013 tarihinde Daiwa Menkul Değerler A.Ş. merkezinde gerçekleştirilen “Daiwa Türkiye Festivalinde” konferans ve sergi düzenledi.

İki bölüm olarak düzenlenen konferansın birinci bölümünde, Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği Kültür Tanıtma Müşavirliği “Kültür, Tarih, Turizm Açısından Türkiye’nin Cazibesi” başlığı altında katılımcıları bilgilendirdi. “Türkiye Ekonomisinin Son Durumu” konulu ikinci bölümde ise Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Tokyo Temsilciliği, THY Tokyo Şubesi ve Daiwa Fon Yönetimi A.Ş. konferans verdi.

Tokyo YETKM ise, yurt dışında Türk kültürünün tanıtılması faaliyetleriyle ilgili olarak Yunus Emre Enstitüsü ve dünyadaki Kültür Merkezleri hakkında bilgi verdi. Konferansta, Türkiye’nin ekonomik ilerlemesiyle eş zamanlı olarak birçok ülkede birbiri ardınca merkezler kurulmaya başlandığı; birçok bölgede Türkçe eğitimi, kültür tanıtımı faaliyetleri yapıldığı ve akademik desteklerin verildiği katılımcılara aktarıldı. Ayrıca Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde de Türkiye’yle ilgili çeşitli konferanslar, kurslar, sergiler, sanat etkinlikleri düzenlendiği ifade edildi.

Katılımcılara Türkiye ile ilgili çeşitli broşürler dağıtılarak Türkiye’deki dünya mirasını tanıtan fotoğraflar sergilendi.

Daiwa Menkul Değerler Grup

1902 yılında açılan Daiwa Menkul Değerler Grup’un 2011 yılı cirosu 422 milyar Yen. Grubun en büyük şirketi olan Daiwa Menkul Değerler A.Ş.’nin 6000’den fazla çalışanı bulunuyor. Dünyanın büyük menkul değerler şirketlerinden biri olan Daiwa Grup, dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteriyor.

Daiwa Menkul Değerler, Türk lirası mevduatı ve Türkiye’nin devlet bonoları gibi konularla ilgileniyor. Şirket, Türkiye’nin ilerleyen ekonomik durumu hakkında yatırımcılara sürekli olarak güncel bilgiler aktarıyor.

Türkiye Festivali 2013’te bireysel yatırımcılara yönelik Türk kültürü, turizmi ve Türkiye’nin genel durumu gibi çeşitli konularda bilgi verilerek Türkiye’yi daha yakından tanıtmak amaçlanıyor.