×

Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 8 of 8 bytes in domain_conf_domain_bootstrap_full() (line 58 of /home/yeeorg/public_html/sites/all/modules/domain/domain_conf/domain_conf.module).

Akademi Rumeli 5

Faaliyet Adı:   Akademi Rumeli 5

Yer:  Edirne  

Ülke / Şehir:  Türkiye / Edirne 

Tarih: 19-30 Temmuz 2019

Saat: 12.00

Faaliyet hakkında kısa bilgi: T.C. Edirne Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen  Akademi Rumeli adı altında  yürütülen proje kapsamında dört yıldır Türkiye, Kosova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Gagavuz yeri, Kırım, Ukrayna ve Bosna Hersek' ten gelen 150 yetenekli genç Edirne'de buluşuyor.

Bu yıl Akademi Rumeli 5 projesine İşkodra Yunus Emre Enstitüsünün  de ortaklığıyla Arnavutluk  ilk kez  katılıyor.

Gençlerin Türkiye ile aralarındaki bağların güçlendirilmesinin amaçlandığı, Akademi Rumeli projelerinde,  18-26 yaş arası gençlerden oluşan hedef grubun Türkçeyi aktif kullanmaları, kurulacak fikir sanat atölyeleri ve ünlü sanatçılarla gerçekleşen atölye çalışmaları vasıtasıyla gençlerin kişisel vizyonlarının gelişmesi, sanat aracılığıyla iş birliği ve dayanışma zemini oluşturarak sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklenmesi, Türk dilinin ve kültürünün yaygınlaşması amaçlanıyor.

Bu yıl 5.si düzenlenecek Akademi Rumeli projesine 14 katılımcı 1 rehber öğretmen ile Arnavutluk'u temsilen katılım sağlanacak.