Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel Yunus Emre Enstitüsünü Ziyaret Etti

08/10/2015

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte 6 Ekim günü Brüksel Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Belçika’ya gerçekleştirdiği ilk devlet ziyareti kapsamında, Dışişleri Bakanı Feridun Hadi Sinirlioğlu, Avrupa Birliği Bakanı Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’dan oluşan bir heyet eşlik etti.

Erdoğan ziyaretinde; Brüksel Yunus Emre Enstitüsünü yerinde müşahede ederek Enstitü Başkan Yardımcısı Dr. Ebubekir Ceylan ve Brüksel Müdürü Rahmi Göktaş’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Enstitü çalışmalarının “artan bir ivme ile devam etmesi” temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı; “Belçika’da ülkemizin kültürel sahadaki etkinliğinin artırılmasına hizmet eden bu kıymetli kurumumuzun; kültürümüzün, tarihimizin, sanatımızın ve dilimizin yurtdışında tanıtılması ve öğretilmesi bakımından öneme sahip olduğuna inanıyorum” ifadeleriyle de Enstitünün çalışmalarına duyduğu inancı vurguladı.

Enstitü şeref defterini imzalayan Erdoğan, merkezin yönetici ve çalışanlarına başarılar dileyerek Belçika gezisinin son ayağını tamamladı.