Asya Ülkeleri Yunus Emre'yi Konuştu

Yazıcı-dostu sürüm

Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitüleri, “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenledi. Konuşma kulübünün konusu ise Yunus Emre'ydi.

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı çerçevesinde Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitülerince “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenlendi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı ve UNESCO tarafından Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümüne ithafen ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte farklı ülkelerden Türkçe konuşan birçok katılımcı bir araya geldi.

YUNUS EMRE'NİN FELSEFESİ

Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçisi Ersin Erçin, Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen ve Nur-Sultan Büyükelçisi Ufuk Ekici de katıldılar.

Etkinlikte katılımcıların büyük mutasavvıf Yunus Emre’nin dünya görüşü ve insanlık felsefesi üzerine yaptığı konuşmaların yanı sıra şiir ve ilahilerinden örnekler icra edildi.

Bölgesel olarak belli aralıklarla düzenlenen ve katılımcılar tarafından oldukça faydalı bulunan Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü, önümüzdeki dönemde de Asya ülkelerinden katılımlarla devam edecek.

Diğer Etkinlikler

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde 6 Temmuz-24 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşen bağlama kursunu tamamlayanlar...

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Suriye’nin kuzeyindeki Çobanbey beldesinde kurulan tıp fakültesinde Türkçe hazırlık...

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Suriye’nin kuzeyindeki Azez ilçesinde üstün zekalı öğrenciler için Türkçe kursu açtı....

Ruanda'nın başkenti Kigali'de açılan Yunus Emre Enstitüsünde,  yüz yüze  Türkçe kurslarına yaklaşık 200...