×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Azez’de “Engelleri Sanatla Aşarız” Program Serisi

Yazıcı-dostu sürüm

Azez Yunus Emre Enstitüsü, Güvenli Bölge’de yürüttüğü kültür sanat etkinlikleri aracılığıyla sanatın ve sanatçıların önündeki engelleri kaldırarak mutlu yarınlara doğru hep beraber yürüyebilmenin yolunu açmaya devam ediyor. 

Azez Yunus Emre Enstitüsünde 3-5 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşen “Engelleri Sanatla Aşarız” program serisi, sanatın tüm insanlık için büyük bir umut olduğunu yeniden kanıtladı. Program serisinde gerçekleşen resim sergisi ve müzikal oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

 

TÜM ENGELLERİN KALKTIĞI BİR PROGRAM SERİSİ

Program serisinin ilk aşamasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İdlib, Afrin ve El-Bab’da yaşayan engelli sanatçıların eserlerinin bulunduğu “Engelleri Sanatla Aşarız” adlı resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  

İkinci aşama ise 5 Aralık’ta Azez Yunus Emre Enstitüsünde, özel gereksinimli çocukların sergilediği müzikalle devam etti. Kilis Rehberlik Araştırma Merkezi ve Azez Rehberlik Araştırma Merkezi iş birliğinde gerçekleşen programda, müzik eşliğinde şarkılar söylendi ve müzikal tiyatro oynandı. 

Özel gereksinimli çocuklarımıza hediyelerin takdim edilmesinin ardından program ikram ile sona erdi.

 

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülmekte olana "Yunus Bir Söz Söylemiş" projesi kapsamında Yunus Emre’nin 5...

Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri (EUNIC) grubunun Paris'teki merkezine dahil Avrupa kültür...

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Romanya Madrigal-Marin Constantin Ulusal Korosu arasında iş...

Sefarad Yahudilerinin Osmanlı topraklarına gelişinin 530. yıl dönümü dolayısıyla İspanya'nın güneyindeki Endülüs...