Bakan Kasapoğlu, Köln Yunus Emre Enstitüsünde Öğrencilerle Buluştu

19/01/2019

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Köln Yunus Emre Enstitüsünde spor kulübü temsilcileri ve sporcu gençlerin yanı sıra Almanya'nın dört bir yanından üniversite öğrencileri ile buluştu.

Türk üniversite öğrencilerinin oluşturduğu US Akademisyenler Platformu tarafından organize edilen programa katılan Kasapoğlu, sporun bütün insanlık için, farklılıkları bir arada kaynaştıran, barışı, dostluğu, beraber olma duygularını en üst seviyede yaşatan çok önemli bir imkân olduğunu kaydetti.

Sporun günümüzde insanlık için evrensel bir buluşma noktası olduğunu belirten bakan Kasapoğlu, sporun bireyler için de sağlıklı ve yapıcı bir hayatın anahtarı niteliği taşıdığına dikkati çekti.

Gençlerden hem sağlıklı bir hayat yaşamak hem de insanlığın ortak geleceğine güzellikler katmak için mutlaka spor yapmalarını tavsiyeden eden Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Spor bütün kötülüklerin panzehiridir. Hiçbir gencimizin kendisine zarar verecek bir alışkanlığa ya da mecraya kapılmasını istemeyiz. Bunun için var gücümüzle mücadele etmekten de kaçınmayız. Bu vesileyle sizlerden yalnız ülkemizi değil, bütün insanlığı tehdit eden terör örgütlerine karşı uyanık olmanızı da rica ediyorum. İradenizi ortadan kaldıracak, sizleri felakete sürükleyecek her türlü bağımlılığa karşı sağlam durmanızı, dirayetli olmanızı bekliyorum. Kimsenin sizin geleceğinizi çalmaya, en güzel yıllarınızı gasp etmeye hakkı yok. Her biriniz bizim için, ülkeniz ve milletiniz için özel ve değerlisiniz. Sizi çok seviyoruz. Size bütün kalbimizle inanıyor, güveniyoruz."

"Gönüllülük Zirvesi"

Türkiye'nin mücadele verdiği terör örgütlerinin, esasında bütün insanlığı tehdit ettiğinin altını çizen Bakan Kasapoğlu, "Lütfen Türkiye'yi iyi izleyin, iyi takip edin. Türkiye'nin insanlığa sevgi, adalet ve merhamet yayma çabasını iyi okuyun. Türkiye özleminizi belki tamamen bitirmek mümkün olmaz ama en aza indirmek adına yapılması gereken ne varsa yapacağımıza söz veriyorum. Bakanlık olarak 2019 yılını Türkiye'de 'Gönüllülük Yılı' ilan ettik. Bu kapsamda pek çok çalışma yapacak ve bir Gönüllülük Zirvesi gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

Gençlere, hayallerinin peşinden koşmaları tavsiyesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Okumaktan, üretmekten, sağlıklı ve aydınlık bir hayat için çalışmaktan lütfen vazgeçmeyin.” diye konuştu.