×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Dakar’da "Yunus'un Sesi Konseri”

Yazıcı-dostu sürüm

Yunus Emre'nin vefatının 700. yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe yılı olarak ilan edilmesi münasebetiyle  “Yunus’un Sesi” konseri düzenlendi. 

 

Dakar Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçiliği iş birliğinde 9 Aralık 2021 tarihinde Dakar’da gerçekleşen konser sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. 

700 KİŞİ KATILDI

Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Dakar Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Merve Işık Elsıkma’nın büyük Türk düşünürü, tasavvuf ve şair Yunus Emre ve Türk Tasavvuf Müziği hakkındaki konuşmaları ile başlayan program, İstanbul Tasavvuf Müziği Korosu tarafından icra edilen eşsiz konserle devam etti. Senegal’in en prestijli salonlarından biri olan Théatre National Daniel Sorano’da gerçekleştirilen konserin repertuarında Yunus Emre ilahilerinden seçkilere geniş yer verildi. Türk klasik müziğinin nadide eserlerinin icra edildiği konserin bir bölümünde sema gösterisi yapıldı. 

Yabancı devlet misyon temsilcileri, hükümet temsilcileri, milletvekilleri, kuvvet komutanları ve Türk kültürüne ilgi duyan Senegallilerin katılımıyla gerçekleştirilen konsere yaklaşık 700 davetli katıldı.

 

Diğer Etkinlikler

Almanya'nın Köln kentinde, İstanbul ile Köln'ün kardeş şehir oluşunun 25'inci yılı etkinlikleri çerçevesinde Türk-...

Yüz yüze ve çevrim içi aldıkları kanun kursunu tamamlayan Filistinli çocuklar, Kudüs Yunus Emre Türk...

Podgoritsa Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin destekleriyle, Karadağ’ın Herceg Novi Belediyesi ve Turizm...

Hollanda’da Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) konser salonunda 5 Temmuz 2022 tarihinde “mystical jourNEY”...