×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 8 of 8 bytes in domain_conf_domain_bootstrap_full() (line 58 of /home/yeeorg/public_html/sites/all/modules/domain/domain_conf/domain_conf.module).

Doha’da Türk Kahvesi Tanıtıldı

08/03/2016

Doha Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye’yi temsilen katıldığı “Kahvem Kimliğim” isimli kahve tanıtım fuarında Türk kahvesini tanıttı.

Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Katara Kültür Köyünde, 3 Mart 2016 tarihinde başlayan etkinlik, beş gün süreyle meraklılarını ağırladı.

Açılışına T. C. Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok ve Katar’daki diğer ülke temsilcilerinin da katıldığı fuarda, aralarında Türk kahvesinin de bulunduğu 12 farklı ülkenin kahve çeşitleri tanıtıldı. En çok ilgi gören kahveler arasında Türk kahvesi de vardı. Türk kahve kültürü ve tarihinin yanı sıra ziyaretçilere Türkiye ve Enstitünün faaliyetleri hakkında da bilgi verildi.

Fuarı organize eden Kültür ve Kimlik Derneği yetkilileri, kahvenin dünya medeniyetine önemli katkısı olduğunu belirterek fuarın hedeflerinin başında kahvenin tarihine, geleneksel kullanımına, kimlik ve kahve arasındaki derin ilişkiye dikkat çekmek istediklerini söylediler.