Gönülden Gönüle Yunus Emre Konseri

Yazıcı-dostu sürüm

Tiran Yunus Emre Enstitüsü, Hayal Trio müzik grubunun katılımıyla 28 ve 29 Haziran 2021 tarihlerinde "Gönülden Gönüle Yunus Emre" konseri düzenledi. Başta Türkiye olmak üzere ülkedeki büyükelçiliklerin ve sanatseverlerin katıldığı konserde tam bir müzik şöleni yaşandı. 

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında Tiran Yunus Emre Enstitüsü tarafından “Gönülden Gönüle Yunus Emre” Konseri düzenlendi.

Konsere, Tiran Yunus Emre Enstitüsünün daveti üzerine Türkiye’den “Hayal Trio” grubu katıldı. Arnavutluk’ta iki konser veren grup 28 Haziran 2021 tarihinde Fier Roskovec’de, 29 Haziran 2021 tarihinde ise Tiran Amfitiyatro’da sahne aldı.

Yusuf Ubeydullah Gülaçar (keman), Cengiz Onarıcı (kanun) ve Barış Yağcıoğlu (piyano) üçlüsünden oluşan grup her iki konserde de dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Medyanın ve sanatseverlerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen konserin protokolünde Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçiliği mensupları ve Tiran Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ömer Osman Demirbaş ile birlikte Arnavutluk’taki diğer ülke büyükelçiliklerinin misyonları yer aldı.

Diğer Etkinlikler

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tamburica Fest, bu yıl 19-21 Ağustos 2021 tarihleri...

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Yunus Emre Enstitüsünün katkılarıyla “Türk Dünyasından Esintiler" konseri...

Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te "2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı" kapsamında 29 Temmuz 2021 tarihinde “Yunus Emre...

İspanya’nın Granada şehrinde düzenlenen Uluslararası Granada Festivali’nde 11 Temmuz 2021 Pazar gecesi gerçekleşen...