×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Malezya'da Okçuluk Yarışması Düzenledi

Yazıcı-dostu sürüm

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından organize edilen 2022 Malezya Okçuluk Festivali kapsamında mayıs ayında düzenlenecek Fetih Kupası'nda Malezya'yı temsil edecek adayların ön eleme yarışması yapıldı.

 

Malezya Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü tarafından desteklenen organizasyon, Malezya Okçuluk Federasyonunun ev sahipliğinde gerçekleştirilirken etkinliğe Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı da katıldı.

 

Başkent Kuala Lumpur'da bulunan Multimedya Üniversitesi Stadyumu'nda gerçekleştirilen ön elemelere Malezya'nın farklı eyaletlerinden 300 sporcu katılım sağladı.

 

Yarışmaya katılan sporcularla ilgilenen Büyükelçi Kavakcı, şunları kaydetti:

 

"Yunus Emre Enstitüsü ve Multimedya Üniversitesinin iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu yılki yarışmalarla iki ülke arasındaki münasebetleri spor diplomasisi vasıtasıyla da yeni bir seviyeye çıkarmış oluyoruz. Malezya'nın ülkemizin geleneksel Türk okçuluğuna yıllar içinde artarak göstermiş olduğu ilgi takdire şayan. Ülkemizde Türk okçuluğu eğitimi almış olan Malezyalı eğitmenler okçuluk gibi tarihsel bir milli değerimizi burada da yasatıyor ve Türkiye'nin uluslararası arenadaki liderliğine gıpta ediyorlar. Bu milletimiz adına ayrıca gurur verici."

 

 

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Okçular Vakfı iş birliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Balkan Okçuluk Turnuvası...

Sırbistan’ın Sancak bölgesindeki Yeni Pazar şehrinde 'Geleneksel Türk Okçuluk Kursu' açıldı.

Yunus...

Yunus Emre Enstitüsü ve Okçular Vakfı iş birliğiyle 2017 yılından bu yana yürütülen Kemankeş Projesi kapsamında 28 Mart...

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Okçular Vakfı tarafından Pakistan'ın başkenti İslamabad'da okçuluk yarışması...