T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yrd. Prof. Dr. Haluk Dursun Bakü Yunus Emre Enstitüsünü Ziyaret Etti

13/09/2018

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, resmî temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da Bakü Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

Başkent Bakü’de 12 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Bakan Yrd. Dursun'a Enstitü tarafından yürütülen Türkçe eğitimi, Türkoloji Projesi ve kültür-sanat ekinlikleri ile ilgili bir sunum yapıldı.

Enstitünün şeref defterini de imzalayan Prof. Dr. Dursun, Enstitünün çalışmalarından ve personelini tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken yapılacak kültür faaliyetlerinin toplumda kalıcı, yaygın ve olumlu izler bırakmasının önemli olduğunu ifade etti. Bunun için periyodik olarak etkinlik analizlerinin yapılması, etkin ve nitelikli faaliyetlerin öne çıkarılması gerekliliğine vurgu yapan Dursun, bu şekilde Enstitünün amaç ve hedeflerine daha uygun hizmet edileceğini sözlerine ekledi.

Enstitü binasında incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, ziyaret ettiği Türkiye Türkçesi sınıfındaki öğrencilerle de sohbet etti.