×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Türk Kahvesi Güney Kore'de Menülere Girdi 

Yazıcı-dostu sürüm

Yunus Emre Enstitüsü tarafından başlatılan "Türk Kahvesi Güney Kore'de" projesi kapsamında Türk kahvesi, ülkedeki menülerde yerini aldı.

Yunus Emre Enstitüsünden yapılan yazılı açıklamaya göre, enstitü, 2019'dan bu yana faaliyet gösterdiği Güney Kore'de Türk kültürünün tanıtılması çalışmalarını sürdürüyor.

TÜRK KAHVESİ GÜNEY KORE'DE PROJESİ TÜRK KAHVE KÜLTÜRÜNÜ TANITIYOR

Yunus Emre Enstitüsü tarafından başlatılan "Türk Kahvesi Güney Kore'de" projesi ile Güney Kore’de Türk kahve kültürünün tanıtılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Seul Yunus Emre Enstitüsü ile Güney Kore'nin zincir kafe markalarından BeBridge iş birliği, Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları Seul Ofisi, Arzum Okka ve Kütahya Porselen'in destekleriyle Türk kahvesi Güney Korelilerle buluştu.
 

Seul Yunus Emre Enstitüsü ve Seul'de 23 şubesi bulunan BeBridge arasında imzalanan mutabakat metniyle Türk kahvesi BeBridge'in kafelerinde satışa sunulmaya başlandı.

Proje hayata geçirilmeden önce Türk kahvesinin özgün tadının Güney Kore'de yakalanabilmesi için kafe çalışanlarına yönelik eğitim programları düzenlendi.

BeBridge şubelerinde özel olarak baklava ile servis edilen Türk kahvesi, satışa sunulduğu ilk günden bu yana Güney Korelilerin yoğun ilgisini görürken, yüzlerce kişi etkinlik dahilinde yaşadıkları Türk kahvesi deneyimini fotoğraf ve videolar aracılığıyla sosyal medyada paylaştı.

Proje kapsamında ilk 30 günde, BeBridge şubelerinde Türk kahvesi sipariş ederek bu deneyimini sosyal medyada paylaşanlar arasında yapılacak çekiliş ile 5 kişiye Seul-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti, 5 kişiye fincan seti, onlarca hediye kuponu ve birçok hediye verilecek.

 

Diğer Etkinlikler

Londra Yunus Emre Enstitüsünde (YEE), şef Ali Açıkgül, Anadolu'nun unutulmuş tatlarını meraklıların...

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde Türk mutfağı tanıtım etkinliği...

Londra Yunus Emre Enstitüsü, akademisyen Dr. Amineh Hoti'nin ilham verici kitabı “Değerli Taşlar ve Mücevherler:...

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Türk çayı festivali büyük ilgi gördü.

Nur Sultan Yunus Emre...