Türkçenin Sesi Radyosu ile Ramazan Sevinci

Yazıcı-dostu sürüm

Türkçenin Sesi Radyosu bu yıl da birbirinden renkli programlarıyla Ramazan ayını şenlendiriyor. Her gün Ramazan’a özel dört programla dinleyicilerin karşısına çıkan Radyo, evlerinizin en renkli konuğu oluyor.

Ramazan’a özel dört program düzenleyen Türkçenin Sesi Radyosu evlere konuk oluyor. Ramazan coşkusunu tüm dünya ile paylaşan Radyo, dinleyicilerine Ramazan’ın sıcaklığını hissettiriyor. “Ramazan Medeniyeti” isimli programla Ramazan ayının inanç ve kültürdeki yeri anlatılırken, “Ne Var Ne Yok” programı ile Ramazan ayında yapılan hazırlıklar, yemek kültürü gibi konular hakkında sohbetler gerçekleşiyor. “Ramazan Meydanı” isimli programda ortaoyun ve meddahlık gelenekleri günümüze aktarılıyor. Günün farklı saatlerinde yayımlanan “Ramazan Günlüğü” isimli programda Ramazan Ayı’nın güzellikleri bir cümle ile özetleniyor.

RAMAZAN MEDENİYETİ: Program Ramazan ayının aç kalmaktan ibaret olmadığının özellikle altını çiziyor. Programda Ramazan ayının bizim inanç ve kültürümüzde oluşturduğu farklılıkları, doğru kaynaklardan (Kur’an ve Sünnet) beslenip adeta inancımızı tazelediğimiz bir aya nasıl dönüştüğünü anlatılıyor.

Ramazan boyunca her gün iftar öncesi 19.00 ve sahur vakti 03.30'da.

NE VAR NE YOK: Ramazan ayının sohbet ve muhabbetlerimizle nasıl iç içe geçtiği, iftar öncesi hazırlıklar, yemek kültürümüz, iftar sonrası sahura kadar olan süreye neler sığdırdığımızın anlatıldığı bir program olarak sunuluyor. 

Ramazan boyunca her gün gündüz 14.00 ve sahur vakti 02.00’de.

RAMAZAN MEYDANI: Programda Türk kültüründe var olan ‘ortaoyunu’ ve ‘meddah’ gibi sanatların bir nevi çağdaş versiyonu icra edilmeye çalışılıyor.

Program Ramazan boyunca her gün gündüz 11.30 ve iftar öncesi 18.30’da yayımlanıyor.

RAMAZAN GÜNLÜĞÜ: Program Ramazan boyunca her gün bir cümleyle Ramazan ayı anlatılıyor.  Başlangıçtır Ramazan… Kötülüklere karşı koymaya yarayan tüm donanımlara sahip olmak için orucu bir kalkan gibi kullanma hünerine sahip olmak ve güçlü olabilmek için aradığımız bir başlangıçtır.

Program, Ramazan boyunca her gün 3 saatte bir, günde 8 kez dinleyicilerle buluşuyor. 

 

 

Diğer Etkinlikler

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Türkiye’nin Viyana Başkonsolosluğu ve Viyana Yunus Emre Enstitüsünün...

Yunus Emre Enstitüsü, küresel düzeyde Türk kültürünü, sanatını ve dilini tanıtmak ve bu alanlardaki uluslararası...

Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde Senegal'de iftar programı düzenledi....

Türk kültürünün önemli ve renkli bayramlarından biri olan Nevruz, bu yıl da dünyanın dört bir coğrafyasında olduğu gibi...