Türkiye, “Seyahat ve Macera Fuarı”nın İlgi Odağı Oldu

23/01/2018

ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen "Washington DC Seyahat ve Macera Fuarı" turizm ve seyahat sektörü temsilcilerini bir araya getirdi. Washington Kongre Merkezinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen fuarda Türkiye standı, en çok ilgi gören ülkeler arasında yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve Washington Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ev sahipliğinde açılan standda bu yıl Türkiye'yi, Türk Hava Yolları (THY) ve Yunus Emre Enstitüsü temsil etti. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ziyaretçilere kapısını açan fuarda Türkiye standı, ülkenin farklı bölgelerinden gelen katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Washington Kültür ve Tanıtma Müşaviri Sedat Gönüllüoğlu'nun katılımcılara Türkiye ile ilgili bilgiler verdiği stand, fuarın en fazla ziyaret edilen bölümlerinden biri oldu.

Standı ziyaret eden Amerikalılara Türkiye'nin turistik ve kültürel özellikleri ile ilgili kapsamlı bilgiler verilirken, Türk kahvesinin yanı sıra baklava ve lokum ikramı da yapıldı.

Washington DC Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Halid Bulut, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyona katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayabildikleri için de mutlu olduklarını vurguladı.