Manama’da İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümleri ile Mehmet Akif Ersoy’u Anma Sergisi

Yazıcı-dostu sürüm

Manama Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Manama Büyükelçiliği iş birliğiyle yakın tarihimizin en büyük gururu olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıl dönümü ve Mehmet Âkif Ersoy Anma Töreni kapsamında münasebetiyle bir fotoğraf sergisi düzenledi.

18 Mart 2024 tarihinde yapılan iki törenden ilkine Bahreyn Krallığı’nda mukim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. Manama Büyükelçiliği mensupları katıldı. Tüm dünya halklarının bağımsızlık mücadelesine örnek olan eşsiz Çanakkale Deniz Zaferi’nin kahramanları Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören T.C. Manama Büyükelçisi Esin Çakıl’ın konuşmalarıyla devam etti. Ardından tören katılımcılarına sergi hakkında bilgi verildi.

Öğrenciler için İkinci Bir Tören Düzenlendi

Etkinliğin düzenlendiği günün akşamında ise ilk törene üniversitelerinde devam etmek zorunda oldukları dersleri dolayısıyla katılamayan ancak Çanakkale ruhunu bizlerle beraber hissetmeyi arzu eden Manama Yunus Emre Enstitüsü öğrencileri için ikinci bir tören yapıldı. Tören T.C. Manama Büyükelçisi Esin Çakıl’ın konuşmaları ve bilgilendirmeleri ile başladı. Ardından öğrencilerle birlikte sergi gezildiği sırada Manama Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Şükran Yılmaz öğrencilerin sergi ve Çanakkale Deniz Zaferi, İstiklal Marşı ve Mehmet Âkif Ersoy hakkındaki sorularına yanıt verdi.

 

Diğer Etkinlikler

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Türkiye’nin Viyana Başkonsolosluğu ve Viyana Yunus Emre Enstitüsünün...

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Türkiye’nin Viyana Başkonsolosluğu ve Viyana Yunus Emre Enstitüsünün...

Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) Brüksel'de 16 Nisan 2024 tarihinde düzenlediği etkinliğe Belçika'nın sanat...

Türkiye'nin tarihi ve doğal güzelliklerini gösteren 40 fotoğrafın yer aldığı "Türkiye Yüzyılı" sergisi, Londra ...