Moskova Yunus Emre Enstitüsünde Öğrenci Günleri Etkinlikleri

Yazıcı-dostu sürüm

Moskova Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe kurslarına katılan öğrenciler için sanat etkinlikleri, piknik programı ve bilgi yarışmasının olduğu Öğrenci Günleri Etkinliği düzenledi. 25- 27 Haziran 2021 tarihlerindeki programda öğrenciler, yeteneklerin sergilendiği keyifli etkinliklere katıldı.

Moskova Yunus Emre Enstitüsü, 25 Haziran-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Öğrenci Günleri Etkinlikleri gerçekleştirdi.

Öğrenci Günü Etkinlikleri'nin ilk bölümü, Türkçe kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin bir araya gelerek hazırladıkları gösterilerin yer aldığı etkinlik, danslar, şarkılar, şiirler, çeşitli sahne performansları ve sürpriz hediyelerle birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Programın açılış konuşmalarını, T.C. Moskova Büyükelçiliği Müsteşarı Zeynep Savaş ve Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Ömer Özkan gerçekleştirdiler. Gösterilerin ardından misafirlerimize Türk mutfağından ikramlarda bulunuldu.

PİKNİK PROGRAMI VE BİLGİ YARIŞMASI

Öğrenci Günleri Etkinlikleri’nin ikinci bölümünde ise ‘’Piknik Programı’’ gerçekleştirildi. Her bir anının birbirinden eğlenceli ve renkli görüntülere sahne olduğu programa tam bir şenlik havası hakimdi. Moskova’nın en güzel doğa alanlarından olan Serebriyaniy Bor bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte kursiyerler, oyunlar, şarkılar, yarışmalar, danslar ve mangal ziyafetiyle hep birlikte keyifli bir gün geçirdiler. Etkinlikte gerçekleştirilen bilgi yarışmasında, sıkı bir mücadelenin ardından kazananlar T.C. Moskova Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğimizin kendileri için hazırlamış oldukları ödüllerin sahibi oldular.

Diğer Etkinlikler

İspanya’nın Granada şehrinde düzenlenen Uluslararası Granada Festivali’nde 11 Temmuz 2021 Pazar gecesi  ...

Arnavutluk Gitar Festivali kapsamında 8 Temmuz 2021 tarihinde Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleşen...

Berlin Yunus Emre Enstitüsü, Türk ve Alman masallarını her iki dilde de bütün dijital platformlarda dinleyicilere...

Köln Yunus Emre Enstitüsü, aynı dönemde düşünceleriyle bulundukları topluma ve dünyaya ışık tutan tasavvuf ve halk...