×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 8 of 8 bytes in domain_conf_domain_bootstrap_full() (line 58 of /home/yeeorg/public_html/sites/all/modules/domain/domain_conf/domain_conf.module).

Doha’da Çocuklar Sokak Oyunlarıyla Tanıştı

07/05/2019

Enstitü tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliği ile hayata geçirilen “Çocuk Festivali” Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Katar Büyükelçiliği ve Büyükelçilik Türk Okulunun destekleri ile 4-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen festivalde Dohalı çocuklar geleneksel sokak oyunlarının yanı sıra kendileri için hazırlanan atölye çalışmalarında gönüllerince eğlendi.

Enstitü tarafından Göbeklitepe Yılı’na özel geliştirilen küp yapbozları boyadıktan sonra topaç çeviren çocuklar, kendi tasarladıkları kaşık bebekleriyle doyasıya oynayıp rüzgârgüllerini keyifle uçurdular.

‘’Haydi Çocuklar Dışarı!’’ sloganıyla, çocukları teknolojiden uzaklaştırılarak fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirebilecekleri geleneksel sokak oyunlarıyla tanıştırmaya devam eden Çocuk Festivali, 18-19 Mayıs’ta İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak.