×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Saraybosna’da Türk Film Haftası

Yazıcı-dostu sürüm

Bosanska Krupa Belediye Günleri kapsamında Bosanska Krupa Belediye Topluluğu “Preporod” ve Kültür Merkezi ile birlikte 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde Türk Film Haftası programı düzenlendi. Film gösterimleri vesilesiyle Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü (YEE) temsilcileri Bosanska Krupa’daki kültür merkezi, kütüphane ve Preporod’da görev yapan yetkililer ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Bosanska Krupa'daki Türk Film Haftası kapsamında Saraybosna YEE temsilcileri, Preporod başkanı ve başkan yardımcısı, kültür merkezi müdürü ve şehir kütüphanesi yöneticisi ile görüşmeler yaptı. Saraybosna YEE Müdürü Mehmet Akif Yaman, ev sahiplerine Yunus Emre Enstitüsü hakkında bilgi verdi.

YENİ FAALİYETLER YOLDA

Enstitü Müdürü Yaman, etkinlikte şöyle konuştu:

“2009 yılında faaliyete başlayan Yunus Emre Enstitüsünün yurt dışında 60'tan fazla kültür merkezi bulunuyor. YEE, kültür merkezlerinde düzenlenen Türkçe derslerinin yanı sıra farklı ülkelerdeki eğitim kurumlarıyla iş birliği kurarak Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri ile Türkçe öğrenilmesini desteklemektedir. Kültür merkezi bünyesinde Türk kültürü ve Türk sanatının tanıtılması amacıyla farklı faaliyetler düzenlenmektedir. Bu sene Bosanska Krupa’daki Preporod ve Bosanska Krupa’daki kültür merkezi iş birliğiyle Türk sineması ve kültürü severler için ücretsiz Türk filmi gösterimleri düzenledik. Bu, yerel kurumlarla iş birliğimizin başlangıcıdır. Daha önce planladığımız faaliyetleri de önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz.”

Bosanska Krupa’daki Preporod ve kültür merkezi temsilcileri de Saraybosna YEE temsilcileriyle yapılan iş birliğinden memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Diğer Etkinlikler

T.C. Moskova Büyükelçiliği, Rus-Türk İş Adamları Birliği ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle 23-24 Temmuz...

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de "Kuş Dili" isimli belgesel filmin gösterimi yapıldı.

Ülkedeki 56....

 

Dünyanın dört bir yanındaki Türk Kültür Merkezleriyle faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, Kanada’...

Avrupa'daki Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı (EUNIC) bünyesinde organize edilen, pek çok büyükelçilik ve kültür kurumu...