×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Arjantin'de "Türk Kültüründen İzler" Sergisi Açıldı

Yazıcı-dostu sürüm

Arjantin'de, Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Türk kültürünü tanıtmak için hazırlanan "Türk Kültüründen İzler" sergisi beğeniye sunuldu.

Yunus Emre Enstitüsünün Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki merkezinde 30 Temmuz 2022 tarihinde  düzenlenen etkinliğe, ülkenin resmî kurum temsilcileri ile yabancı misyon temsilcileri ve davetliler katıldı.

DİLDEN SANATA, MİMARİDEN YEMEK KÜLTÜRÜNE

"Türk Kültüründen İzler" isimli sergide, Türk dili, tarihi, sanatı, mimarisi, yemek kültürü ve gelenekleriyle ilgili kültürel ögeler yer aldı.

Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay, burada yaptığı konuşmada, etkinliğin önemine dikkati çekerek, Yunus Emre Enstitüsünün Arjantin vatandaşları tarafından ilgiyle karşılandığını söyledi.

Türk dizilerinin, Latin Amerika'da Türk kültürüne olan merakı artırdığını belirten Altay, Arjantin'de 5 Türk dizisinin yayınlandığını ve gösterilen ilginin dizilerde geleneksel ailevi değerlerin yer almasından kaynaklandığının altını çizdi.

Programda serginin yanı sıra davetlilere Türk lezzetleri ikram edildi ve Anadolu ezgilerinden oluşan müzik dinletisi sunuldu.

 

Diğer Etkinlikler

Londra Yunus Emre Enstitüsünde “Diplomasi Sanatı: Genç Azerbaycanlı Sanatçıların Karma Sergisi” açıldı. Azerbaycan...

Sudanlı ressam Rua Kemal'in yağlı boya eserlerinin sergilendiği "Hat" isimli sergi, Hartum Yunus Emre ...

Türkiye ile Güney Kore arasında diplomatik ilişkilerin 65. yıl dönümü sebebiyle Güney Kore’nin başkenti Seul’de “...

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 28 Mayıs – 12 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen Başkent Kültür Yolu...