"Ben de Yapabilirim" Sergisi Gelecek İçin Umut Oldu

Yazıcı-dostu sürüm

Sudan'ın başkenti Hartum'da 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde, meslek sahibi Down sendromlu çocukların hünerlerini sergilemeleri için oldukça renkli bir sergi düzenlendi. Geleceğe umut ışığı olan sergide Down sendromlu çocukların  farklı kategorilerde ürettikleri ürünler büyük beğeni gördü.  

Hartum Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde “Ben de Yapabilirim” sergisi düzenlendi.

MESLEKLERİYLE TOPLUMA HİZMET EDİYORLAR

Down sendromlu çocukların meslek edinerek toplumda yer sahibi olabileceklerini bir kez daha gösterdi. Sergide çocukların ürettikleri peyzaj, gıda, paketleme, aksesuar kategorilerinde ürünler ziyaretçiler tarafından ilgiyle incelendi.

60. caddedeki Türk kültür merkezinde gösterilen serginin belge takdimi kısmına Sudan egemenlik konseyi üyesi Ayşe Musa, Sosyal Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Mohamed Hussein Abdelgadir, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Brezilya Büyükelçisi Patrica Maria Olivera, Endonezya Büyükelçisi Rushaman Adnan, Somali Büyükelçisi Mohamed Sheikh Ibrahim ve basın mensupları katıldı. 

BÜYÜKELÇİ NEZİROĞLU'DAN ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR BELGESİ

Program aynı zamanda, 21 Mart’ın anneler günü olması münasebetiyle Down sendromlu çocukların annelerine de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi İrfan Neziroğlu tarafından teşekkür belgesi verildi. 

Diğer Etkinlikler

Hartum Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezinde, Türkiye’deki yüksek öğrenim imkânları hakkında bir program...

Yunus Emre Enstitüsü, dijital söyleşiler kapsamında Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu'nu ağırladı. Kosova'daki...

Türk üniversitelerinin tanıtılması için dijital ortamda gerçekleştirilen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı” büyük bir...

Yunus Emre Enstitüsü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle...